KIITÄMME KAIKKIA LAHJOITTAJIA !

Haluamme lämpimästi kiittää kaikkia yhdistyksemme kautta osasto 10:n lapsisyöpäpotilaiden hyväksi erilaisia lahjoituksia tehneitä henkilöitä sekä yrityksiä ja yhteisöjä. Teidän tukenne avulla syöpää sairastavien lasten ja nuorten hoitotulokset ja paranemismahdollisuudet ovat jatkuvasti parantuneet. Tukenne on ollut myös tärkeää pienten potilaiden viihtyvyyden parantamiseksi raskaiden hoitojaksojen aikana Lasten ja nuorten sairaalan osastolla 10.

Mm. seuraavat yritykset ja yhteisöt sekä yksityishenkilöt ovat vuosina 2005-2017 tukeneet lahjoituksin yhdistyksemme toimintaa ja antaneet suostumuksensa nimensä julkaisemiseen kiitosten perille saattamiseksi:

 

Espoo
Suomi
S Fit & Wellness Helsinki
Asianajotoimisto Nordia Oy Helsinki
Helsinki
Valkoinen häivähdys Helsinki
Hamina 
Espoo
   
Ovenia Oy Helsinki
Sukkamestarit Oy Tampere
Oy Lunawood Ltd Iisalmi
Ylihärmän yläkoulun 7-9 luokkien taksvärkki Kauhava
Juha-Pekka Järvinen Hattula
Rikun Finafrendit Helsinki
Järvinen Helsinki
Olli ja Eija Salo-Tuisku Kurikka
Ester Leppänen Helsinki
Juhana ja Maija Helsinki
Pirita Latja ja Timo Torvinen Joensuu
Katariina Kamppuri Outokumpu
Niina Pölönen Barcelona
Noora Latja Espoo
Laura Pirttijärvi Helsinki
Anna-Mari Happonen Helsinki
Ylitilantien päiväkodin henkilökunta Klaukkala
Tiina Hintikka Vantaa
Jemina Rouhiainen Helsinki
Asta Halonen Tampere
Antti Halonen, Mirka Inkinen ja Lemmy Halonen Joensuu
Espotel Oy Espoo
Matti Karlsson Espoo
Makulaku Lakritsa Oy Porvoo
Anni Halme Helsinki
Front Capital Oy Helsinki
Raija Nuutinen Helsinki
Hammaslaboratorio Tapio Hyytinen Oy Jämsä
Ecoway Oy Hamina
Martinlaakson lukion abiturientit 2011 Vantaa
First Rent A Car Finland Oy Ab Vantaa
Axel Wulffin perhe Espoo
Hellerman Tyton Ab Vantaa
Anarkistimartat ry -
Tekniikan ja Erityisalojen Ammattilaiset KTL ry Helsinki
Accounting Services Tilimatic Oy Helsinki
Zappaklubi alias Luddam kundit -
Panu Karppinen Kerava
Matkahuolto Oy Ab Helsinki
Heinolan Ulataksi Oy Heinola
Svedbergs Oy Ab Espoo
Pia, Kaj ja Elisa Dromberg Vantaa
Mika Raatikainen Espoo
Kultahiekka Caravan Koisjärvi
Merja Paavola Espoo
Paroc Oy Ab Helsinki
Hedcom Oy Ab Helsinki
Sekes ry Helsinki
Estlander & Partners Ab Helsinki
Nordic Tank Oy Oulu
Brevini Finland Oy Espoo
Vanto Design Oy Helsinki
Polvijärven yläkoulun oppilaskunta Polvijärvi
Kiinteistöhuolto Reijus Oy Lappeenranta
Minea, Stella ja Juhani Lempinen Helsinki
Kumitukku Oy Ilmapallokauppa Helsinki
Sapin Oy Hyvinkää
Damfrisering Salon Gunilla Ekenäs
Insinööritoimisto Olof Granlund Oy Helsinki
OAJ Opetusalan ammattijärjestö ry Helsinki
Asianajotoimisto Aldea Oy Helsinki
Radioactives ry -
Ilmarisen Toimihenkilöt ry -
Sisu Axles Inc. Hämeenlinna
Proton Lighting Suomi Oy Helsinki
Helsingin Bussiliikenne Oy:n työntekijät Helsinki
Thomeko Oy Helsinki
Ekenäs högstadieskola dagsverk Ekenäs
Suomi Shipping Services Oy Ltd Helsinki
Projectus Team Oy Espoo
IP-Produkter Oy, Kari Turku Vantaa
Citycon Oyj Helsinki
Sibeliuspuiston ravintolat Oy, Lehtovaara Helsinki
Intar Oy Helsinki
Orion Oyj Espoo
Sto Finexter Oy Vantaa
Lisa ja Juha Stenvall Lappeenranta
Make IT Bloom Oy Helsinki
Georg Fischer AB Vantaa
Ostnor Finland Oy Helsinki
Tellabs Oy ESW Integration & Tools Espoo
Keva Helsinki
Maanterä Oy Vantaa
Susan Andersson Helsinki
Itella Logistics Oy Tuusula
Tadeusz Tracewski Espoo
Aareal Bank Helsinki Helsinki
Kari Kaunisto Espoo
Amerex Oy Helsinki
Kaisa Asikainen Vantaa
Leo Korhonen Helsinki
Lempäälän seurakunta, kolehtikeräys Lempäälä
Ensto Oy Porvoo
Emmi Kokko -
Kaakkois-Vihdin metsästysseura ry Vihti
Hembygdens Vänner i Paipis r.f. Paipis
Söderby Vatten & Avlopp Andelslag Liljendal
Fazer Makeiset Oy Vantaa
Jarmo ja Laura Katavisto Helsinki
Pipsa Korkeaoja Helsinki
Timo Löyttyniemi Espoo
Arja Lahtinen Helsinki
Lumi ja Ella Mäkelä Helsinki
Matti Hänninen Lempäälä
Ari Mononen Joensuu
Tero Lötjönen Vantaa
Milla Ryynänen Vantaa
Lady Lions Ekenäs
Asko ja Valma Willgren Kangasala
Mirja Sundelin-Nalli ja Juha Nalli Kärkölä
Aune Sundelin Kärkölä
Säästöpankkilaisten veteraanikilta -
Axel Wulffin perhe Espoo
Juha & Giedre Soinio Espoo
Wictoria Nurmi Helsinki
Iiris Mälkiäinen Espoo
Hyytinen Tapio Oy Hammaslaboratorio Jämsä
Henkel Norden Oy Vantaa
Gameleo Systems Oy Helsinki
Pihamaina ay Laukkoski
Kimmo Vornanen Espoo
Svedbergs Oy Ab Espoo
Translink Corporate Finance Oy Helsinki
Teatterimuseo Helsinki
Nordicgsa Oy Ab Vantaa
KTR Oy Jyväskylä
Asianajotoimisto Aldea Oy Helsinki
Jemina Wartiainen Espoo
Sonja Vilkman Helsinki
Suomi Shipping Services Oy Ltd Helsinki
Helsingin Kauppatieteiden ylioppilaskunta Helsinki
Katja Nordman Espoo
Kultahiekka Caravan Koisjärvi
Alfatext Käännöspalvelut Helsinki
Ekenäs Högstadieskola, taksvärkkikeräys Ekenäs
PMC Polarteknik Oy Vantaa
Rollfoods Oy Ab Helsinki
Accounting services Tilimatic Helsinki
Sibeliuspuiston ravintolat Oy/Lehtovaara Helsinki
Pekkaniska Oy Vantaa
Havot maanrakennus Oy Helsinki
Sekes ry Helsinki
Thomeko Oy Helsinki
Stella Naves Oy Ltd Helsinki
Stella Team -
Ecoway Oy Hamina
Obas Oy Ab Oulu
Hedcom Oy Ab Helsinki
Kirsi Viljanen Nummi-Pusula
Anneli Jäppinen Heinola
Leena Jäppinen Helsinki
Eija Lehikoinen Lempäälä
Basf Oy Riihimäki
Hansel Oy Helsinki
Maintpartner Oy Espoo
Tilitoimisto S2 Oy Helsinki
IP-Produkter Oy Vantaa
Projectus Team Oy Espoo
Apollon yhteiskoulun lukion oppilaat, taksvärkki Helsinki
Maanterä Oy Vantaa
Simo Mikkola Espoo
Scandic Hotels Oy Helsinki
Vilma Toivonen Lohja
Jani Malmivaara Helsinki
Nina Honkala Oulu
Simo Mikkola Espoo
Asio-Data Oy Helsinki
Keijo Leppänen Nurmijärvi
Kaakkois-Vihdin ms ry Vihti
Karl-Johan och Ebba Sjösten Hangö
Kaj och Gunnel Lind Hangö
Svante och Christina Nordback
Hangö
Scandic Continental Helsinki Helsinki
Levypyörä Oy Nastola
Ecoway Oy Hamina
Businessforum Oy Espoo
Jokelan koulutuskeskuksen henkilökunta Jokela
MLL Vuosaaren paikallisosasto Helsinki
Rajamäen Kehityksen pojat 1993 Nurmijärvi
Ravanin pesula Oy Pori
Orion Oyj Espoo
Turkistuottajat Vantaa
Helsingin liikennelaitoksen naislaulajat Helsinki
Jaakko-tuote Oy Panelia
AAKOO-01 juniorit Anjalankoski
Henkel Norden Oy Vantaa
Talman koulun luokka 6A Sipoo
Pekka Palomäki Loviisa
Johanna Heikkonen Helsinki
Nordea Oyj Helsinki
Saija Sollan perhe Vantaa
Axel Wulffin perhe Espoo
Intar Oy Helsinki
Pohjolan Voima Oy Helsinki
Svedbergs Oy Ab Espoo
Kirsi Viljanen  
Mainossäde Oy Lahti
Learning Systems Oy LS Helsinki
Asianajotoimisto Aldea Oy Helsinki
J-M Westerling Oy Tähtelä
Polvijärven lukio, taksvärkkikeräys Polvijärvi
Flexolahti Oy Lahti
Numibia Racing Team ry Järvenpää
Finnsteve Oy Ab Helsinki
Tom Allen Oy Porvoo
Hammaslaboratorio Tapio Hyytinen Oy Jämsä
Ecoway Oy Hamina
Accounting Services Tilimatic Helsinki
Prego Oy Espoo
Polvijärven yläkoulu, taksvärkkikeräys Polvijärvi
Katja Nordman Espoo
Ostnor Finland Oy Helsinki
Scandic Hotels Oy Helsinki
Piippolan kirkkokuoro ry Piippola
Maanterä Oy Vantaa
Platinum Partners Oy Helsinki
UK Art and Antiques Oy Espoo
UK Logistics Strategy Consulting Oy Espoo
Ravintola Boothill Helsinki
Anne Lehtinen
Rauma
Haukilahden koulun oppilaat (taksvärkki) Espoo
Apollon yhteiskoulun lukion oppilaita (taksvärkki) Helsinki
Kaakkois-Vihdin ms ry Vihti
Kouvolan veturimiesten naiset liitto ry Kouvola
Fazer Makeiset Oy Vantaa
Sari Kurkela Espoo
Hembygdens vänner i Paipis r.f. Paipis
Orion Oyj Espoo
Perhe Pashur Helsinki
Kiljavan opiston kuukauden kurssilaiset Kiljava
Elina Kortekallio Järvenpää
Appelsiini Finland Oy Helsinki
Kiinteistöpalvelut ry Helsinki
Microsoft Oy Espoo
Paperinkeräys Oy Helsinki
Fazer Makeiset Oy Vantaa
Lars-Christian Bärlund Helsingfors
Ahjonteva Oy Kirkkonummi
Sähköhuoltopalvelu Merinen Oy Espoo
Hembygdens vänner i Paipis r.f. Paippinen
Konerinki Oy Espoo
Asianajotoimisto Aldea Oy Helsinki
Ecraft Oy Ab Espoo
Svedbergs Oy Ab Espoo
Flexolahti Oy Lahti
Kimmo ja Tuija Nordström Järvenpää
Sähkönevis Oy Helsinki
Arkkitehtitoimisto Eeva Valla Ky Espoo
Kirsi Viljanen Nummi-Pusula
J.Mäkinen Mikkeli
Hotragas Oy
Vantaa
Helsinki, Espoo
Perhe Kuusisto
Vantaa
Helsinki
Espoo
Helsinki
Nurmijärvi
Laukkoski
Kajaani
Helsinki
Helsinki
Helsinki
Helsinki
Helsinki
Helsinki
Föreningen Granatenhjelm r.f.
Axel Wulffin perhe
Espoo
Helsinki

Suomilammi Visuals Oy

Helsinki

Sinebrychoff Oy Ab

Kerava

Pinteco Oy

Vantaa

Scandic Hotels, Scandic Continental

Helsinki

Hedoy Oy

Helsinki

Atlas Copco Louhintatekniikka Oy

Vantaa

Maanterä Oy

Vantaa

Henkel Norden Oy

Vantaa

IDO Kylpyhuone Oy

Helsinki

EM-Hormistot Oy

Helsinki

Arkkitehtitoimisto Studio Suonto Oy

Espoo

Helsingin Raeteam Oy

Helsinki

Insinööritoimisto PA Oy

Helsinki

LVI-Group Oy

Helsinki

 
Helsinki
Sisustus ja Arkkitehtuuri Päivi Lindroos Oy
Tuusula
Espoo
Helsinki
Helsinki
Suomen Lehtiyhtymä Oy, Harri Varjokunnas
 
Henry Lauronen
Hyvinkää

Mini-Tili Oy

Helsinki

Reichhold Oy Ab

Espoo

Mailbox Media MBM Ab

Täby

Anna-Riitta Gröhn

Helsinki

Suomen Talousverkko Oy

Helsinki

Helsinki

Axel Wulffin perhe

Espoo

Accounting Services Tilimatic

Helsinki

Teräskonttori-Stålkontoret Oy

Helsinki

Helsinki Business and Science Park Oy Ltd

Helsinki

Appelsiini Finland Oy

Helsinki

Esbo Marthaförening rf

Esbo

Svedbergs Oy Ab

Espoo

Flexolahti Oy

Lahti

Procofin Oy

Espoo

Maanterä Oy

Vantaa

Suomen seinärakenne Oy

Mäntsälä

Sanofi Pasteur MSD Oy

 

Hammaslaboratorio Tapio Hyytinen Oy

Jämsä

BASF Coatings Services AB

Espoo

Nordic Financial Solutions Oy

Helsinki

Hansel Oy

Helsinki

Porvoon Energia Oy

Helsinki

Jukka Honkanen

Porvoo

Oy Matkahuolto Ab

Helsinki

Oy Ecolab Ab

Helsinki

Terhikki Kuusela

Espoo

Sähköhuoltopalvelu Merinen Oy

Mikkeli

Harri Vehviläinen

Espoo

Juha Pasanen

Hyvinkää

Grundig Nordic Fin Oy

Lapinlahti

IT-Law

Espoo

HKY ry

Helsinki

Appelsiini Finland Oy

Helsinki

Metsäliitto Osuuskunta

Helsinki

Sirpa Mäkelä

Espoo

Stora Enso Saimaa Services Oy

Imatra

Suomen Voimasiirto Oy

Vantaa

RG-Group Oy

Kotka

Dino Lift Oy

Loimaa

Turun kumikeskus Oy

Turku

Aga Oy Ab

Espoo

Pukinmäen Kokoomus ry

Helsinki

Atlas Copco Tools Oy Ab

Vantaa

Atlas Copco Kompressorit Oy Ab

Vantaa

Marja Kivimäki

Helsinki

Scandic Continental

 

DTZ FINLAND OY

Helsinki

Veritas Henkivakuutus

 

Autobar Finland Oy

Vantaa

Erityistoimihenkilöt ET ry

Helsinki

Paavolan perhe

Turku

I-Kone Oy

Imatra

FAUK

Helsingfors

Åke Lindberg

Ekenäs

Hannu Vuorio

Espoo

Miehikkälän koulu

Miehikkälä

Truebell Finland Oy

Vantaa

Accounting Services Tilimatic

Helsinki

Maanterä Oy

Vantaa

Suutarilan omakotiyhdistys ry

Helsinki

TTM-Tieto Oy

Espoo

Stokvis Tapes Oy

Nummela

AKL-Palvelu Oy

Helsinki

Teräskonttori Oy

Helsinki

Nora Smolsky

Espoo

Ravintola Pikku Elli

Tuusula

Degussa Construction Chemicals Finland Oy

Riihimäki

Helsinki Business and Science Park Oy Ltd

Helsinki

Panimo- ja virvoitusjuomateollisuusliitto ry

Helsinki

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
www.osasto10tuki.fi sisältö:
ETUSIVU
LAPSISYÖPÄPOTILAAT
TUKIYHDISTYS
LAHJOITUKSET
- Testamenttilahjoitus
- Lahjoitusten käyttö
- Kiitämme lahjoittajia
KONSERTIT
YHTEYSTIEDOT
LINKKEJÄ